Reizigers in de zeventiende eeuw

Reizen met een spaarzame tong, open geest en gesloten gemoed

 ·  Cornelis de Jonge van Ellemeet · Vandaag in...

Afscheid - 27 september

27 september 1666, Brielle, Cornelis de Jonge van Ellemeet
Den 27 September Anno 1666 afscheijd hebben genomen van Mama en mijn jongste suster ver ik voor de wint, dog met regen voor den Briel in 2 uijren op Rotterdam, daer ik mijn wissel klaar maekte en ginck doen te Delft logeren aan het huijs van neeff Van Berestijn.

Op 27 september 1666 vertrok de Zeeuw Cornelis de Jonge van Ellemeet op zijn educatiereis naar Frankrijk, samen met zijn neven Pieter Pieterson en Justus van der Cijs. Nadat hij afscheid had genomen van mama en zijn jongste zusje Cecilia, kon hij de eerste nacht meteen doorbrengen in het huis van een neef.

[caption id="attachment_media-765" align="aligncenter" width="810"]Schermafbeelding 2018-09-23 om 14.13.42.png Journaal van Cornelis de Jonge van Ellemeet, 1666-1667.[/caption]